Formulár E 301 nahradil Formulár U

Alternatívny názov:

Popis:

vložené: 25.novembra 2011 15:23
zobrazené: 15966

-- -- -- Začiatok vzoru zmluvy -- -- --
Formulár E 301 resp. Formulár U je potvrdenie, ktoré je potrebné predložiť Slovenskému úradu práce v prípade, ak ste strávili posledné roky prácou v zahraničí, vrátili ste sa späť domov a teraz by ste na Slovensku chceli požiadať o dávku v nezamestnanosti. Počas obdobia, kedy ste pracovali mimo územie štátu za Vás zamestnávateľ v danej členskej krajine EÚ platil poistenie, odvody a dane, a vy máte preto právo na zohľadnenie a započítanie tohto obdobia do Vašich odpracovaných rokov. Formulár Vám musí vystaviť úrad v krajine, v ktorej ste pracovali posledné roky.

Ak potrebujete formulár E301 (po novom formulár U) stačí sa obrátiť na špecialistov zo spoločnosti TJ-Legal, ktorý Vám s vybavovaním formulára radi pomôžu (pomôžu Vám aj ak by ste chceli požiadať o vrátenie daní zo zahraničia). Stačí sa zaregistrovať na stránke, a následne Vám budú doručené všetky potrebné dokumenty, ktoré je treba vyplniť a priložiť k žiadosti. Formulár E301 (Formulár U) pre Vás následne z krajiny v ktorej ste pracovali získajú a následne Vám ho pošlú na Vami zadanú adresu. Doba doručenia formulára sa líši v závislosti od krajiny v ktorej ste pracovali. Minimálna čakacia doba sú dva mesiaca (býva to však oveľa dlhšia doba).

Nato, aby Vám úrady príslušnej krajiny, v ktorej ste pracovali predmetný formulár vydali budete potrebovať niekoľko základných dokumentov. Budete musieť predložiť kópiu „attestation ASSEDIC“, kópiu pracovnej zmluvy, ak ste pracovali na dobu určitú, prípade potvrdenie o skončení pracovného pomeru výpoveďou, kópiu osvedčenia o druhu pracovného pomeru, kópiu posledných minimálne troch výplatných pások od posledného zamestnávateľa, kópie formulárov P45/P60, kópie všetkých daňových dokladov, ktoré ste od zamestnávateľa dostali. Jednotlivé doklady sa pri každej krajine líšia, preto je najlepšie poradiť sa s odborníkmi.

O vydanie Formulára E301 (U) môžete požiadať príslušný úrad krajiny, v ktorej ste pracovali aj sami, nikde ale nemáte záruku, že Vám bude formulár doručený, a že nebudete musieť dopĺňať ešte množstvo ďalších informácií, čím sa čakacia doba predĺži.

-- -- -- Koniec vzoru zmluvy -- -- --
Dr. Milan Ficek - Právna poradňa